Narzędzia elektryczne montażowe – co wziąć pod uwagę?

narzędzia elektryczne

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Elektryczne narzędzia montażowe mogą mieć niemałe znaczenie nie tylko dla jakości powstałego produktu, lecz także dla optymalizacji procesów produkcji oraz zwiększenia bezpieczeństwa operatorów.

Narzędzia elektryczne wybieraj świadomie
Jakość ma znaczenie
Postaw na wydajność kluczy montażowych i wkrętarek

Narzędzia elektryczne wybieraj świadomie

Narzędzia elektryczne dla szeroko rozumianego przemysłu, w tym branży automotive czy produkcji maszyn muszą spełniać najwyższe standardy jakości. Ich działanie wpływa bowiem nie tylko na jakość wytwarzanych produktów, lecz także na sam proces produkcyjny. W świecie, w którym wszyscy dążymy do optymalizacji procesów, skrócenia czasu ich trwania, eliminacji błędów, odpowiednio dobrane narzędzia elektryczne to podstawa pracy. Skuteczność ich działania nie pozostaje także bez wpływu na bezpieczeństwo i higienę pracy operatorów poszczególnych maszyn. W przemyśle zauważalna jest tendencja spadkowa dotycząca wypadków przy pracy, mimo iż to nadal właśnie w tej branży dochodzi do ich największej liczby. Wybór odpowiedniego sprzętu to jedno z rozwiązań, które pozwala ograniczyć ilość zdarzeń niepożądanych, które mogą nie tylko stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników, lecz także przyczyniać się do opóźnień i przestojów generujących często niemałe straty. Zastosowanie silników bezszczotkowych we wkrętarkach niskonapięciowych sprawia, że nie wymagają one dodatkowej obsługi. To z kolei przyczynia się do bezpieczeństwa operatorów („nie wkładają oni rąk w narzędzie”), a także ogranicza interwencje serwisowe do minimum.

Narzędzia do montażu

Jakość ma znaczenie

Klucze montażowe, wkrętarki (z odpowiednio dobranymi sterownikami), wrzeciona elektryczne to sprzęt absolutnie niezbędny nie tylko w branży automotive. Zależy od niego nie tylko wygoda codziennej pracy, ale przede wszystkim jej efektywność. Odpowiednio dobrany sprzęt wysokiej jakości pozwala uniknąć kosztochłonnych przestojów. Oczywiście rozwiązaniem mogą być także doraźne naprawy i konserwacja systemów narzędziowych, natomiast koszt takiego serwisu niejednokrotnie przewyższa zakup sprzętu wysokiej jakości. Na wydajność procesów, redukcję przestojów w pracy urządzeń ogromny wpływ może mieć kalibracja narzędzi, ale także odpowiedni ich dobór do indywidualnych potrzeb konkretnego stanowiska pracy. Stosując wkrętaki elektryczne niskonapięciowe operator może bardzo precyzyjnie regulować siłę dokręcania, czas wolnego startu, prędkość dokręcania, czas fazy dokręcania, automatyczną zmianę kierunku obrotów czy czas, po którym ma dojść do zatrzymania narzędzia. Z pewnością nie bez znaczenia jest zmniejszona energochłonność, którą cechują się wkrętarki SLC i SLBN. Jeśli chcesz tworzyć produkty najwyższej klasy, pozbawione defektów, najpierw sam musisz zainwestować w urządzenia odpowiadające twoim potrzebom.

Postaw na wydajność kluczy montażowych i wkrętarek

Narzędzia oferowane przez tak doświadczonych i uznanych producentów takich jak Pneumat dają szansę na wdrożenie rozwiązań umożliwiających optymalizację procesów technologicznych. Ręczne narzędzia montażowe tylko z pozoru wydają się mało istotnym elementem całego procesu. Opóźnienia powstające na tym etapie pracy mogą przyczyniać się do poważnych przestojów. Rosnąca liczba wariantów konstrukcyjnych, dążenie do skrócenia czasu wejścia produktu na rynek, a także względy ekonomiczne wymagające reakcji kosztów produkcji, skłaniają do bardzo przemyślanego wyboru narzędzi i urządzeń wykorzystywanych na każdym etapie procesu produkcyjnego. Obecnie do wyboru masz narzędzia elektryczne montażowe, które znacząco różnią się parametrami takimi jak: prędkość obrotowa, zakres momentu, długość, ciężar, rodzaj sterownika czy obudowy. Dzięki temu masz możliwość zakupu kluczy montażowych czy wkrętarek, które odpowiadają potrzebom konkretnego procesu produkcyjnego. Warto z tej szansy skorzystać.

Czytaj poprzedni

Betula-Chem została wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy Schaich Chemie w Polsce

Czytaj następny

Czy dezynfekcja zawsze jest skuteczna? – optymalizacja procesu usuwania biozanieczyszczeń przy użyciu czyściw specjalistycznych