Worki filtracyjne – do czego służą?

filtracja

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Profesjonalne worki filtracyjne do filtracji suchej i mokrej

Worki i rękawy filtracyjne, a także filtry kieszeniowe to produkty, które najczęściej wykorzystuje się w procesie filtracji. Teraz bez problemu można dostać je do wszystkich modeli odpylaczy. Co więcej, są tworzone z oryginalnych, specjalnie dobranych materiałów, dzięki czemu spełniają swoje funkcje.

Zastosowanie worków filtracyjnych

Profesjonalne worki filtracyjne wykorzystuje się w różnych gałęziach przemysłu, w urządzeniach czyszczących. Nadają się do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach środowiskowych. Wśród artykułów tego rodzaju znajdują się worki, które są odporne na wysokie i niskie temperatury, na tłuste zabrudzenia, wodę i inne zanieczyszczenia. By jednak worki te spełniały swoje funkcje, muszą być dobrze dobrane, dopasowane przede wszystkim do obudowy filtra. W przeciwnym razie może dojść nawet do uszkodzenia urządzenia. Filtry workowe są dość uniwersalne i w związku z tym cieszą się bardzo szerokim zastosowaniem. To dlatego wykorzystuje się je dziś w branży chemicznej, farmaceutycznej, meblarskiej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, a także spożywczej. Regularnie korzysta z nich również przemysł farbiarski i lakierniczy. Na możliwość tak szerokiego ich zastosowania wpływ ma dostępność worków w różnych, także nietypowych rozmiarach. Ich dobór jest bardzo ważny i wymaga ze strony kupującego dużego zaangażowania. Sklepy, które mają w asortymencie filtr workowy, są w stanie dostosować zamówienie do potrzeb każdego klienta. W razie wątpliwości z dopasowaniem odpowiedniego worka do swojego urządzenia warto po prostu dopytać sprzedawcę.

Jakie materiały wykorzystuje producent worków filtracyjnych?

Worki filtracyjne są tworzone z materiałów różnego rodzaju. Wszystko tak naprawdę zależy od producenta. W sprzedaży dostępne są worki, które posiadają różne obróbki, na przykład olejoodporne czy wodoodporne. Materiały, które są wykorzystywane w produkcji worków filtracyjnych, dobierane są zależnie od rodzaju pyłu, a także skuteczności filtra. Wybór ten jest uzasadniony również temperaturą oraz właściwościami pyłu. Włókniny, które są najczęściej wykorzystywane w produkcji worków to poliester i polipropylen. W produkcji wykorzystywane są również tkaniny poliestrowe. Zainteresowaniem cieszą się worki wykonane z takich materiałów jak PPS, poliakrylonitryl, meta-aramid, PTFE, poliamid oraz polipropylen. Dzięki temu te materiały filtracyjne są skuteczne w filtracji i w pełni spełniają przypisane im funkcje. Stąd też tak duże zastosowanie filtrów workowych.

Filtry workowe do filtracji suchej i mokrej

W sprzedaży dostępne są filtry workowe, czy inaczej worki przeznaczone do filtracji suchej i mokrej. Mają one specjalną konstrukcję, wykonaną z siatki nylonowej, poliestru lub polipropylenu. Filtry workowe siatkowe można poddać regeneracji i dalej je użytkować. Trzeba tylko liczyć się z tym, że nie może to trwać w nieskończoność, ponieważ prędzej czy później elementy te stracą swoje właściwości, czyli po prostu się zużyją. Z dostępnością worków filtracyjnych nie ma najmniejszych problemów. Można też zlecić wykonanie konkretnych pod zamówienie. Nie ma więc sensu oszczędzać i należy zaopatrzyć się w odpowiednią ich ilość, aby oczyszczanie cieczy było skuteczne i przebiegało płynnie.

Obecnie na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się również filtry kieszeniowe i kasetowe, które są wykorzystywane w systemach klimatyzacyjno-wentylacyjnych. Ponadto służą w szafach sterowniczych. Zatrzymują one pył unoszący się w powietrzu i tym samym chronią przed przedostaniem się go do przestrzeni użytkowej.

Czytaj poprzedni

Kredyt na biznes – czy warto finansować start firmy kredytem?

Czytaj następny

Wózek reach truck – idealny do magazynu wysokiego składowania