Kiedy stosuje się nity multigrip?

nity multigrip

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Kiedy stosuje się nity multigrip? Do łączenia jakich elementów wykorzystuje się rozwiązanie tego rodzaju? Jeśli planujesz zakup nitów multigrip, zapoznaj się w pierwszej kolejności z ich charakterystyką i zastosowaniem.

  1. Czym są nity i jakie rodzaje można znaleźć na rynku?
  2. Gdzie znajdą zastosowanie nity multigrip?

Aby mieć pewność trwałego i skutecznego połączenia, należy wykorzystać do tego odpowiednie nity. Dlatego tak ważne jest, by zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi na rynku rozwiązaniami i na tej podstawie zdecydować, które nity będą optymalne. W niniejszym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat nitów multigrip. Zanim jednak do nich przejdziemy, przypomnijmy, czym są nity i jakie rodzaje można znaleźć na rynku.

Czym są nity i jakie rodzaje można znaleźć na rynku?

Nitowanie to metoda, która umożliwia trwałe połączenie pewnych elementów konstrukcyjnych. Do łączenia wykorzystuje się tak zwane nity. Na rynku aktualnie można znaleźć między innymi nity standardowe, otwarte, zamknięte, rozwidlone, szczelne, rozprężone, wpuszczane czy rowkowane. Oczywiście dzieli się je również ze względu na kształt łba. W tym przypadku wyróżnia się nity z łbem kulistym, z dużym kołnierzem czy stożkowe. Biorąc pod uwagę materiał natomiast, możemy znaleźć nity stalowe, miedziane, aluminiowe, miedziano-niklowe czy ze stali nierdzewnej.

Nity standardowe to uniwersalne rozwiązania, które nie mają jasno określonego zastosowania. Modele otwarte świetnie sprawdzą się przy niskoobciążeniowych zastosowań, a zamknięte wyróżniają się nierzadko świetnymi parametrami wodoodpornymi. Nity szczelne wykorzystuje się tam, gdzie ważna jest wodoszczelność, a rozwidlone do miękkich materiałów – na przykład płyty gipsowej, plastiku czy laminacie. Nity rozprężne charakteryzują się doskonałą odpornością na rozciąganie, a wpuszczane gwarantują, że łączona powierzchnia będzie całkowicie płaska, pozbawiona wybrzuszeń. Rowkowane rozwiązania poleca się przy otworach nieprzelotowych.

Do zalet stosowania nitowania zalicza się przede wszystkim to, że jest to nieinwazyjny system mocowania. Sprawdzi się przede wszystkim w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do przeciwnej strony danej konstrukcji. Sporą popularnością aktualnie cieszą się nity multigrip – czyli nity zrywalne. W porównaniu ze standardowymi nitami rozwiązania multigrip wykazują nieco lepsze parametry i mają szerszy zakres mocowania.

Gdzie znajdą zastosowanie nity multigrip?

Do zalet nitów multigrip zalicza się przede wszystkim możliwość łączenia nieregularnych otworów. Dzięki temu połączenie będzie trwalsze, pewniejsze oraz pozbawione ewentualnego grzechotania. Nity multigrip gwarantują również wysokie bezpieczeństwo.
Na rynku aktualnie możesz znaleźć nity multigrip z różnymi wariantami kołnierza. Dostępne są nity z kołnierzem standardowym, powiększonym oraz wpuszczanym. Upewnij się, jakich produktów używać, aby uzyskać najlepsze efekty. Dzięki temu nie będziesz się musiał zastanawiać, czy zastosowałeś odpowiedni nit. Należy też zawsze korzystać z nich w sposób zgodny z zaleceniami producenta. W przeciwnym razie nit zrywalny może nie sprawdzić się i trzeba będzie go wymieniać, co w niektórych przypadkach może być utrudnione. Jeżeli podczas wybierania takich produktów pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, pamiętaj że zawsze możesz skontaktować się z doświadczonym sprzedawcą, który udzieli ci wszelkich niezbędnych wyjaśnień. Dzięki temu na pewno zamówisz prawidłowo dopasowane nity, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania.

Czytaj poprzedni

Wózek reach truck – idealny do magazynu wysokiego składowania

Czytaj następny

Pojemniki i opakowania szklane – hurtownia z produktami do pakowania