Piece i urządzenia do obróbki cieplnej i mycia przemysłowego

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Nowoczesne technologie i najwyższe standardy już w Polsce

FOKA ENGINEERING jest jedynym przedstawicielem na kraj tej dużej grupy wiodących na świecie producentów urządzeń i komponentów do obróbki cieplnej i mycia przemysłowego. W tej branży nikt inny nie reprezentuje w Polsce aż tylu firm. Potrafimy  obsadzić każdą niszę technologiczną firmą z najlepszymi osiągnieciami, najdłuższym doświadczeniem, bardzo często wynalazcą przełomowych technologii powielanych później przez innych i z najlepszymi referencjami w poszczególnych gałęziach przemysłu. Będąc członkiem Global Heat Treatment Network korzystamy z wieloletniego doświadczenia tej szerokiej grupy fachowców branży hartowniczej. To jest łącznie ponad 1700 lat naszego wspólnego doświadczenia w obróbce cieplnej. Obserwujemy rynek, rozmawiamy z zadowolonymi czy też niezadowolonymi użytkownikami i wiemy, które urządzenia spisują się w hartowni na co dzień, a którym do tego jest daleko, którzy producenci mają pojęcie o technologii, a którzy tylko tak twierdzą.

Inwestowanie w tanie rozwiązania lub w niesprawdzone technologie, stosowanie kompromisów, czy też bezsensowne eksperymentowanie, zawsze było w obróbce cieplnej przyczyną strat, opóźnień w produkcji i innych tego rodzaju kłopotów.

Lata, w których produkowane w Polsce urządzenia obróbki cieplnej należały do światowej czołówki już dawno minęły, a urządzenia z tamtych czasów nadal funkcjonują. Od 30 lat. Wyprodukowano je wtedy na licencji firmy Ipsen. Nadszedł więc już czas powrotu do oryginału!

Dostarczamy piece próżniowe i atmosferowe, do hartowania, nawęglania lutowania itd tej firmy. Ipsen produkuje również najnowocześniejsze generatory atmosfery, czy też unikatowe recyrkulacyjne urządzenia do nawęglania HybridCarb, które zużywają prawie 90% mniej gazu procesowego, wydalając do atmosfery tylko 10% CO₂ wydalanego przez normalne piece atmosferowe. Jako jedyna na świecie! Po dłuższej nieobecności Ipsena na polskim rynku, wracamy do dawnych sukcesów. Najnowsze urządzenia instalujemy już u pierwszych klientów w kraju.

Najczęściej stosowane na świecie przemysłowe urządzenia do azotowania plazmowego są produkowane przez firmę Rübig. Już pierwsze zostały w Polsce uruchomione. Zaawansowana technika maskowania części zastępuje ręczne pastowanie stosowane przy azotowaniu gazowym i eliminuje żmudne usuwanie tej samej pasty zaraz po procesie. Technologia ta zastępuje w nowoczesnej technice coraz częściej nawęglanie, czy też nawęglanie próżniowe np. kół zębatych. O prawie 400°C niższa temperatura procesu stosowana przy azotowaniu plazmowym powoduje też znacznie mniejsze odkształcenia lub nie wywołuje ich wcale.

Jedne z wydajniejszych i nowocześniejszych pieców ciągłych do lutowania i spiekania produkuje firma Schwammberger. Najpopularniejsze w europejskiej branży hartowniczej piece do azotowania gazowego, czy tez piece wgłębne do nawęglanie, hartowania, węgloazotowania, wyżarzania pochodzą z firmy KGO. To nasi kolejni partnerzy.

Dostarczamy do wszystkich pieców oprzyrządowania nie tylko metalowe ale również z CFC, grafitu i ceramiki. Do pieców próżniowych jak i atmosferowych. Proponujemy unikalne rozwiązania oprzyrządowań wsadowych z kompozytów węglowych firmy GTD Toyo Tanso, które są również stosowane do hartowania w oleju (!). Oprzyrządowania takie wytrzymują znacznie dłużej jak metalowe, nie krzywią się, nie wypaczają, są energooszczędne, nie chłoną energii cieplnej i nie muszą jej później przekazywać olejowi hartowniczemu.

A wprowadzane przez nas na polski rynek urządzenia do plazmowych technologii pokryć PVD i PACVD (wszystkich aktualnie znanych na rynku, łącznie z najnowszymi HIPIMS, CARC+ czy też DLC i ozdobnymi dla tworzyw sztucznych Cromatipic®) pochodzą od należącej do japońskiego koncernu IHI, holenderskiej firmy Hauzer (którą swoimi innowacjami i patentami tworzył w latach ’70 nasz współpracownik Hans Veltrop).

Już wkrótce dołączą do nas kolejne wiodące technologicznie firmy.

Nasi polscy klienci, negatywnie doświadczeni problemami z urządzeniami mniej znanych dostawców, początkowo zawsze pytają o dostępność serwisu, nie rozumiejąc wręcz, że nowoczesne urządzenia produkowane przez wiodące technologicznie firmy funkcjonują bez zarzutu od momentu ich uruchomienia, a serwis to z reguły przegląd i obsługa konserwująco-zapobiegawcza (predictive maintenance). W pierwszym rzędzie sprzedajemy technologie, a nie usługi serwisowe. Absolutną rzadkością na polskim rynku jest fakt, że nasi fachowcy pomagają swoim długoletnim doświadczeniem klientom przy dobieraniu technologii, rozwiązywaniu problemów jak i ustawianiu samych procesów technologicznych.

W naszym portfolio znajduje się również czterech producentów przemysłowych urządzeń myjących. Zaspokajamy w ten sposób potrzeby wszystkich gałęzi przemysłu (od spożywczego, medycznego, farmaceutycznego, precyzyjnego i elektronicznego, poprzez samochodowy i lotniczy, aż do zbrojeniowego, energetycznego i ciężkiego). Dostarczamy myjki próżniowe, zanurzeniowe, natryskowe, parowe, ultradźwiękowe i najnowsze typu CNp (cyclic nucleation process), opatentowane na całym świecie, które przynoszą lepsze efekty jak mycie ultradźwiękowe. Stosujemy media wodne, węglowodorowe, alkoholowe, hybrydowe, czy też najnowsze mieszanki wodno-rozpuszczalnikowe typu Beyond (jako jedyni na świecie). Wszystkie urządzenia są oczywiście wykonane ze specjalnego gatunku stali nierdzewnej, a te funkcjonujące na roztworze sody kaustycznej wykonane są w całości z tworzyw sztucznych. Wszystkie produkowane są w systemie modułowym, który pozwala na późniejszą wymianę lub też uzupełnienie poszczególnych segmentów. Każda myjka może być dodatkowo wyposażona w urządzenie konserwujące, a  części po procesie są suche i nie ociekają konserwantem. W prawie 40 letniej historii tych firmy i setek wyprodukowanych urządzeń, jeszcze nie zdarzyło się, ażeby dwóch klientów otrzymało dwa identyczne urządzenia, no chyba że zamawiają całe linie myjące. Każdy projekt zaczynamy od analizy chemicznej zabrudzeń i testowego mycia laboratoryjnego a kończymy na indywidualnej konfiguracji urządzenia. Sprzedajemy technologie a nie urządzenie z półki. W ten sposób osiągamy najwyższe klasy czystości. W każdej branży. Od czystości podstawowej do high purity. Zawsze. A sensacyjnie krótkie procesy mycia są dowodem naszego ekonomicznego podejścia do procesów produkcyjnych.

Bezkonkurencyjne rozpuszczalnikowe, węglowodorowe (zwykłe i chlorowane),  alkoholowe i hybrydowe myjki próżniowe, stosowane w większości profesjonalnych hartowni na świecie produkuje firma EMO, wynalazca i właściciel patentu mycia i suszenia próżniowego. Myjki typu VAIOCS są niezbędne przed procesami nawęglania, procesami obróbki próżniowej i azotowania a w Polsce ich ciągle przybywa. Działają już w najlepszych hartowniach, a jeszcze w tym roku pojawi się w Polsce kilka następnych. Dla wszystkich innych gałęzi przemysłu tą technologię dostarcza firma Hösel. Dla zanurzeniowego i natryskowego mycia wodnego polecamy myjki LPW czy też MecanoLav.

Jesteśmy dystrybutorem jednego z największych producentów węglika, firmy Berlin Carbide (Gühring).

Zajmujemy się również doradztwem technologicznym, handlowym i marketingowym. Organizujemy kursy, szkolenia, wystawy i konferencje. Rozwiązujemy prawie każdy problem branży hartowniczej a naszych klientów wspieramy:

  • przy wszelkich procesach decyzyjnych
  • przy doborze urządzeń hartowniczych
  • w optymalizacji procesów obróbki cieplnej i optymalizacji urządzeń
  • przy modernizacjach i usprawnieniach, jak również naprawach urządzeń
  • w analizach rynkowych, jak i w strategiach rozwoju firmy
  • przy analizach defektów i usterek obrabianych cieplnie części, jak i ich przyczyn
  • w pracach konstrukcyjnych urządzeń hartowniczych i linii produkcyjnych
  • przy selekcji dostawców
  • w outsourcingu usług hartowniczych jak i poszukiwaniu klientów i zleceniodawców
  • przy ocenie wartości urządzeń
  • w szkoleniach pracowników i innych tematach związanych z zatrudnieniem fachowców
  • przy walidacji procesów: PPAP, CQI-9, NADCAP

Organizowane przez nas od paru lat we Wrocławiu  Polskie Forum Hartownicze (Heat Treatment Forum) wzbogaciliśmy o Akademię Doskonałości i w 2018 roku o Forum Mycia Przemysłowego. Akademia Doskonałości prowadzi seminaria szkoleniowe z obróbki cieplnej i przy współpracy z Instytutem Fraunhofera i jego Fraunhofer Cleaning Technology Alliance jak i Industrai Network: Better Cleaning For Your Parts szkolenia z nowoczesnych technologii przemysłowego mycia części i komponentów.

Czytaj poprzedni

Prawda o myciu i odtłuszczaniu przemysłowym

Czytaj następny

Azotowanie plazmowe